rybnik1.pl

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

Luty 11
13:56 2013

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku znajduje się przy ulicy Księdza Józefa Szafranka 7 na obszarze rybnickiego śródmieścia. Kontakt telefoniczny możliwy jest po połączeniu się z numerami 32 42 23 541 albo 32 42 36 002. Do biblioteki można przesłać również faks (numer 32 42 26 755), a także wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@biblioteka.rybnik.pl.

 W ramach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku swoje usługi oferuje kilka działów. Pierwszym z nich jest czytelnia prasy, w której można za darmo wypożyczać i czytać na miejscu różne czasopisma oraz gazety. Dostępne są zarówno aktualne, jak i archiwalne numery wielu gazet. Telefon wewnętrzny do czytelni prasy, to 402. Jest ona czynna od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00.

Oprócz czytelni czasopism, do dyspozycji osób korzystających z usług biblioteki jest zwykła czytelnia, w której zapewnione są warunki do spokojnego czytania wypożyczonych książek. W czytelni można się również uczyć, przygotowywać materiały do szkoły, pracy itp. Numer wewnętrzny do czytelni, to 419. Dział ten czynny jest w poniedziałki od 11:00 do 19:00, od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00, a w soboty od 8:00 do 14:00.

Najważniejszym działem jest oczywiście wypożyczalnia, w której można wypożyczać książki pod warunkiem założenia i posiadania specjalnej karty, którą można wyrobić na miejscu. Dostępnych jest wiele tytułów oraz rodzajów książek. Telefon wewnętrzny do wypożyczalni, to 424. Godziny otwarcia wypożyczalni są takie same, jak w przypadku czytelni. W ramach wypożyczalni działa również oddział dla dzieci zajmujący się wypożyczaniem i przyjmowaniem zwrotów książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników.

Oprócz tego w bibliotece istnieją działy wypożyczalni książek mówionych (tzw. Audiobooki), dział zbiorów muzycznych, informatorium oraz Alliance Francaise. Warto również dodać, że w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) placówka czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 9:00 – 17:00, a w czwartki w godzinach 9:00 – 14:00.

Powiązane artykuły

Skomentuj jako gość - bez rejestracji!

Znajdź nas na Facebooku