rybnik1.pl

Obwodowy Urząd Miar w Rybniku

Obwodowy Urząd Miar w Rybniku

Luty 07
10:21 2013

Obwodowy Urząd Miar w Rybniku jest instytucją podlegającą pod Okręgowy Urząd Miar w Katowicach. Placówka swoją siedzibę ma przy ulicy Kupieckiej 1. Numer telefonu i faksu do Obwodowego Urzędu Miar w Rybniku, to +48 32 422-13-10, a adres email, to rybnik@katowice.gum.gov.pl. Urząd czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 do godziny 15:30. Istnieje również możliwość kontaktu z naczelnikiem urzędu (numer telefonu: +48 32 422-13-10). Dzięki tym danym kontaktowym można uzyskać informacje na temat kontroli metrologicznej urządzeń pomiarowych itp.

Rybnicki Obwodowy Urząd Miar obejmuje swoim działaniem powiat raciborski, rybnicki i wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory. Oprócz tego działalnością urzędu objęta jest część powiatu gliwickiego (gminy Pilchowice, Knurów, Gierałtowice), część powiatu mikołowskiego (gminy Orzesze, Ornontowice) oraz część powiatu pszczyńskiego (Pawłowice).

Obwodowy Urząd Miar swoją działalnością obejmuje czynności, takie jak legalizacja analizatorów spalin wydzielanych przez samochody, instalacji pomiarowych, manometrów do opon pojazdów samochodowych, odmierzaczy gazu propan-butan, odmierzaczy paliw innych niż gazy ciekłe, odważników o klasach dokładności F2, M1 oraz M2. Instytucja Obwodowego Urzędu Miar w Rybniku zajmuje się również legalizacją taksometrów elektronicznych, wag automatycznych i nieautomatycznych o klasie dokładności II, III, IIII, wag samochodowych odpowiedzialnych za ważenie pojazdów w ruchu drogowym, wag wagonowych, których zadaniem jest ważenie spiętych wagonów w ruchu, drogowych cystern pomiarowych oraz pomiarowych zbiorników cieczy.

Obwodowy Urząd Miar w Rybniku jest również odpowiedzialny za wzorcowanie instalacji pomiarowych. Oferowane są wzorce masy klasy dokładności F2, M1 i M2. Wzorcowane są również wagi nieautomatyczne o klasie dokładności II, III, IIII oraz wagi automatyczne służące do ważenia pojedynczych ładunków znajdujących się na pojeździe. W ofercie znaleźć można również wzorcowanie samochodowych cystern pomiarowych oraz liczników do cieczy innych niż woda.

Powiązane artykuły

Skomentuj jako gość - bez rejestracji!

Znajdź nas na Facebooku