rybnik1.pl

Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Rybniku

Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Rybniku

Luty 07
10:04 2013

Młodzieżowe Biuro Pracy Ochotnicze Hufce Pracy w Rybniku znaleźć można pod adresem ul. Jankowicka 3 (budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku). Placówka jest czynna w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00. Numer telefonu kontaktowego, to 32 422 37 99.  Możliwy jest również kontakt email: mbp@poczta.onet.pl. Generalnie działalność biura przypomina działalność Powiatowego Urzędu Pracy, jednak w tym przypadku osobami zainteresowanymi ofertą tej instytucji nie są dorośli, tylko młodzież.

Młodzieżowe Biuro Pracy Ochotnicze Hufce Pracy w Rybniku jest urzędem zajmującym się pośrednictwem pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. W urzędzie prowadzona jest rejestracja bezrobotnej młodzieży, która może poszukiwać ofert pracy skierowanych dla osób młodych.

Oczywiście Młodzieżowe Biuro Pracy Ochotnicze Hufce Pracy w Rybniku gromadzi oferty pracy dla studentów i młodzieży uczącej się w liceach, technikach, szkołach zawodowych itp. Daje im to przewagę, ponieważ osoby dorosłe mogą być zarejestrowane wyłącznie w Powiatowych Urzędach Pracy (młodzież może rejestrować się zarówno w Powiatowym Urzędzie Pracy, jaki w Młodzieżowym Biurze Pracy).

Młodzieżowe Biuro Pracy jest miejscem stworzonym nie tylko z myślą o młodzieży poszukującej stałego zatrudnienia. W biurze można znaleźć wiele ofert pracy dorywczej i sezonowej (np. na okres wakacji) dla młodzieży uczącej się w systemie dziennym (dla takich osób podjęcie stałej pracy jest niemożliwe ze względu na naukę).

Młodzież może zgłaszać się do Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Rybniku w celu uzyskania informacji na temat różnych zawodów (biuro posiada specjalny bank informacji o zawodach), oprócz tego istnieje możliwość zapisania się na kurs umożliwiający zdobycie kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowanie się na inny zawód.

Generalnie można stwierdzić, że placówka Młodzieżowego Biura Pracy w Rybniku została stworzona z myślą o ułatwieniu zawodowego startu osobom młodym. Jej celem jest wprowadzanie „świeżej krwi” na polski rynek pracy i zapobieganiu emigracji ludzi młodych do pracy za granicę.

Powiązane artykuły

Skomentuj jako gość - bez rejestracji!

Znajdź nas na Facebooku